Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Pokaz Eko-Mody

14{multithumb}

24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się Pokaz Eko-Mody zorganizowany w ramach Projektu Ekologicznego dla klas 0-1 „Bądź Superbohaterem – ocal Ziemię”.
Dzieci zaprezentowały stroje, które wykonały w domu wspólnie z rodzicami. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, nakrętki, kubeczki papierowe czy folia spożywcza. Dzięki małym ekomodelkom i ekomodelom  mogliśmy zobaczyć przepiękne stroje: księżniczek, motylka, Elzy, Pani Wiosny, rycerza, króla czy postaci z Minecraft.
Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Podziękowania dla dzieci i dla rodziców za kreatywność i wspólną zabawę.
Pokaz miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych przez nas odpadów.

Dziękujemy również MPWiK, Saniko, WWF Polska oraz Wydawnictwu Poradnia K i Wydawnictwu Bis za przekazanie nagród na konkurs.

 mt_gallery: ekomoda

Sprawdź także...