Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PAŹDZIERNIK- MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

IMG 20221028 134552{multithumb} W październiku, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku  przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Święto to jest dobrą okazją, aby zachęcać do czytelnictwa, pokazać bibliotekę szkolną jako miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, ale również rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Dla czytelników odwiedzających bibliotekę w tym miesiącu przygotowaliśmy wystawę najstarszych książek znajdujących się w naszych zbiorach. Włączyliśmy się również w przygotowanie akcji ,,Przerwa na czytanie”.

,, Na dłużej” bibliotekę szkolną w tym miesiącu odwiedzili uczniowie klas drugich, którzy podczas cyklu zajęć utrwalali wiadomości dotyczące budowy książki oraz poznali rolę katalogu alfabetycznego. Wizyta uczniów w bibliotece była również dobrą okazją do włączenia się w realizację tegorocznego, przewodniego tematu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jakim jest ,,CZYTANIE DLA POKOJU”. W związku z tym dzieci z uwagą wysłuchały wybranych wierszy p. Małgorzaty Strzałkowskiej m.in. Kłótnia i Wojna rowerowa. Te utwory stały się inspiracją do pogadanek na temat właściwego zachowania wobec innych oraz sposobów rozwiązywania konfliktów.

Został również ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas II i III na najładniejszą zakładkę do książki. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Nadia Chwiałkowska, klasa 3d

II miejsce- Alan Jóźkiewicz, Mikołaj Świątkowski, klasa 2a

III miejsce- Lena Majorek, klasa 2b.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wiankowska- 2a, Natalia Bagdzińska, Wiktoria Marciniak, Liliana Paściak, Lena Zimna- klasa 2b, Jan Radziszewski- klasa 2c, Julia Kaszubska, Wiktoria Lorenc- klasa 2d, Szymon Czerwiński- klasa 2e.

LAUREATOM GRATULUJEMY!

 mt_gallery:biblioteka

Sprawdź także...