PAŹDZIERNIK 2015

Tematy przewidziane do realizacji w świetlicy:

• Co jesień przyniosła nam w darze?
• Kto pracuje w szkole? Dzień Edukacji Narodowej.
• Przyjaciele Kubusia Puchatka.
• Halloween

Na początku października niestety pogoda nas nie rozpieszczała. Za oknem w kratkę – było ciepło, a za chwilę zimno, deszcz i wiatr. Nie lubimy takiej pogody. A jesień to przecież piękna pora roku, a jej dary są najwspanialszym materiałem na prace plastyczne, które chętnie wykonaliśmy w świetlicy. Były to wydzieranki, kolorowanki i prace malowane farbami. Powiesiliśmy je w „Naszej galerii”. Założyliśmy kącik z jesiennymi darami. Wykonaliśmy też postacie „Pani Jesieni” w formie przestrzennej. Dzieci pracowały w czterech grupach. Nauczyliśmy się przy tym piosenek „Jesienny koszyk” i „W kasztanowym mieście”. Pod koniec tego miesiąca zrobiło się trochę cieplej, więc spędzaliśmy czas na placu zabaw przed szkołą. Od połowy października prowadzone są warsztaty psychoedukacyjne w ramach programu „W kręgu uśmiechu”. Uczestniczy w nim czternaścioro dzieci. Prowadzi je Pani Mariola Sobocińska.

Zdjęcia w galerii.

{youtube}peGbw4O74Bw{/youtube}