Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

{multithumb}Na początku marca uczniowie klas I zostali pasowani na czytelników.

„Kto zwiedzić chce krainę bajek,
Nie musi jechać w obce kraje,
Za góry, lasy, rzeki.
Wystarczy wbiec po kilku schodkach,
Uchylić drzwi i wejść do środka
                                    SZKOLNEJ BIBLIOTEKI”.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz pierwsze wypożyczenie książek.

Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. Zanim jednak „pierwszaki” złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością alfabetu, tytułów znanych baśni i wierszy oraz najważniejszych zasad zachowania się w bibliotece. Uczniowie odgadywali też bajkowe zagadki, które sprawdzały ich wiedzę na temat baśniowych bohaterów. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości. Uczniowie otrzymali zakładki do książek, pamiątkowe dyplomy dla klas oraz listy do rodziców. W momencie pierwszego wypożyczenia książki radość nowych czytelników była największa.

Zdjęcia w galerii.

Sprawdź także...