Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Jestem książka! W bibliotece mam mieszkanie.
Bardzo lubię, gdy przychodzisz na spotkanie…”

Na początku II półrocza w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Głównym celem spotkań z klasami I było przygotowanie uczniów do samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece, poznały regulamin wypożyczalni, poprawnie podawały tytuły znanych wierszy i baśni, rozwiązywały zagadki, wykonywały w grupach zadania związane z głównym celem zajęć.

Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą dbać o wypożyczone książki. Na pamiątkę otrzymali zakładki do książek, okolicznościowy dyplom dla klasy oraz krótki list adresowany do rodziców. Na zakończenie dzieci samodzielnie wybrały swoje pierwsze książki do przeczytania. Szczególnie uroczysty przebieg miało spotkanie w klasie Id. Sześcioro uczniów z tej klasy wzięło udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Po przeczytaniu 6 książek i poprawnym rozwiązaniu testów, razem z uczniami starszych klas (II,III i IV) rozwiązywali test kwalifikacyjny. Świetny wynik osiągnął Aleksander Kostrzewski (95/100) oraz Szymon Groblewski (84/100). Uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy Aktywnego Czytelnika Klas 1-4 oraz nagrody książkowe, które wręczył Pan Dyrektor.
Zdjęcia w galerii

Sprawdź także...