Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

{multithumb}„Biblioteka to miejsce magiczne, mieszkają tu postaci fantastyczne.
W książkach swoje domy mają, każdego serdecznie zapraszają…”

W naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Uroczystość odbywa się w II półroczu, kiedy uczniowie dobrze opanowali umiejętność czytania. Dzieci w poszczególnych zadaniach musiały wykazać się m.in. znajomością alfabetu, tytułów znanych baśni oraz zasadami zachowania się w bibliotece. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze. Uczniowie obiecali, że będą dbać o wypożyczone przez siebie książki i często przychodzić do biblioteki. W nagrodę otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowe dyplomy. Naszym młodym czytelnikom życzymy niezapomnianych wrażeń w trakcie czytania pierwszej wypożyczonej przez siebie książki.
Zdjęcia w galerii.

Sprawdź także...