Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Ogród warzywny z OBI

Screenshot 20220531 175757 Facebook{multithumb}W poniedziałek 30 maja nasi uczniowie mieli okazję zasiać nasionka i wsadzić sadzonki w nowo powstałym ogródku warzywnym. To wszystko dzięki Marketowi OBI, który sfinansował jego powstanie. Zostały nam dostarczone grządki, ziemia, narzędzia ogrodowe oraz całe mnóstwo nasionek, sadzonek i roślin ozdobnych, dzięki czemu nasze Atrium pięknie się prezentuje.

W warzywniku nie zabrakło truskawek, pomidorków koktajlowych, sałaty, papryki, marchewki, rzodkiewki, pietruszki, cebuli, buraków, szczypiorku i natki pietruszki. 

Założony ogródek ma na celu kształtowanie wśród dzieci postaw ekologicznych, z naciskiem na rozwijanie wrażliwości, ciekawości, świadomości współzależności i więzi z naturą. Chodzi o uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o rośliny, a także nauczenia ich odpowiedzialności za to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Teraz pozostaje tylko opieka nad ogródkiem, obserwowanie jak nasze warzywa rosną, dokonywanie zbiorów i czerpanie satysfakcji ze swojej pracy. Miejmy nadzieję, że powstały ogródek zachęci dzieci do jedzenia większych ilości warzyw i owoców, a także do założenia swoich mini ogródków na balkonach 🙂

Po pracy w ogrodzie dzieci otrzymały upominki od sponsora. Panie Asia i Angelika wręczyły dzieciom maskotki, kolorowanki, balony i słodkości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy 🙂

PS. Podziękowania również dla naszego ogrodnika Pana Jacka za pomoc przy sadzeniu roślin.

mt_gallery:Obi

Sprawdź także...