Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

20220929 094412{multithumb}Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła W. Szymborska.

 Dnia 29 września br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Również tego dnia urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Z tej właśnie okazji w naszej szkole odbyło się głośne czytanie dla klas I- III utworu J. Porazińskiej pt. Szewczyk Dratewka. Dzieciom czytali zaproszeni goście: Pan Dyrektor M.Wódecki i Panie Wicedyrektor: A.Trawińska oraz W.Wojciechowska. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanego tekstu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki- zakładki do książek.

mt_gallery:Głośne_czytanie

 

 

Sprawdź także...