Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W bibliotece szkolnej zainicjowaliśmy, pierwszego dnia jesieni, cykl spotkań związanych z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, pod patronatem Janiny Porazińskiej. Wydarzenie to ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku uczniowie klas ósmych czytali swoim kolegom i koleżankom z klas siódmych fragmenty „Chłopów” Władysława Reymonta. Nie były to jednak przypadkowe teksty, dotyczyły bowiem opisów jesieni przedstawionych w powieści laureata Nagrody Nobla. W spotkaniach uczestniczyły także dzieci z klas trzecich. Wysłuchały one opowieści „Na Kujawach” i „Jezioro Czarne” z tomu „Opowieści Kujawiaczka” autorstwa Reginy Zalewskiej – Wojciechowskiej. Uczniowie wykonali również ilustracje do wybranych fragmentów opowieści. Szczególne podziękowania chciałybyśmy złożyć na ręce pań: Małgorzaty Jędrzejewskiej i Ewy Lipińskiej za pomoc w organizacji wydarzenia.













