Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH W NASZEJ SZKOLE

{multithumb} 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych
i Niedowidzących zwany Dniem Białej Laski. Po raz kolejny społeczność szkolna włączyła się w kampanię społeczną pod nazwą „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, wykonując powierzone zadania. Uczniowie najmłodszych klas 0-II oraz przedszkolaki wykonali słoneczniki- dowolną
techniką plastyczną oraz przygotowali piękne laurki. W klasach III przeprowadzono zajęcia podczas których prezentowano filmy o zasadach zachowania wobec osób niewidomych. Dzieci mogły „ poczuć się „ jak osoba niewidoma, gdy z zasłoniętymi oczami, za pomocą dotyku rozpoznawały wylosowane przedmioty, rzeczy. Uczniowie klas starszych IV-VIII
wykonywali plakaty, pisali listy i nagrali filmy z pozdrowieniami. Celem zajęć przeprowadzanych z okazji tego święta było uświadomienie uczniom, że
ludzie niewidomi żyją wśród nas, zwrócenie uwagi na ich problemy i przekazanie wiedzy na temat tego, jak możemy im pomóc. Wszystkim osobom niewidomym i zmagającym się z chorobami narządu wzroku życzymy, by świat stawał się coraz bardziej przyjazny i dostępny, a medycyna zaskakiwała
nowymi możliwościami!!!

 mt_gallery: biała_laska

Sprawdź także...