Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

OBCHODY DNIA EUROPEJSKIEGO

{multithumb}Dnia 9 maja obchodzony był w naszej szkole Dzień Europejski. W ramach obchodów tego wydarzenia zorganizowany został konkurs na łamańce językowe po niemiecku. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 7 i 6. Najlepszy w łamaniu sobie języka okazał się Jacek Obiala z klasy 6 c. Pozostali uczniowie w składzie: Aleksandra Łuczak 6a, Joanna Kmieć 6b, Ada Osińska 7a, Jakub Szarwinski 7b, Adrian Marchlewski 7c i Adam Modrzejewski 7d otrzymali wyróżnienia i drobne upominki ufundowane przez Biuro Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs wiedzowy dla klas 3 pt. „O Europie wiem prawie wszystko”. Z każdej klasy uczestniczyło po dwoje uczniów, którzy musieli się wykazać wiadomościami o Europie. Najlepszym okazał się Adam Mikucki z klasy 3F, II miejsce zdobył Kacper Maciejewski z klasy 3E a 3 miejsce – Joanna Kaźmierczak też z klasy 3E.
Przedstawiciele klas 4 i 5 brali udział w quizie o Unii Europejskiej. 1 miejsce wywalczyli uczniowie z klasy 5a, 2 miejsce uczennice klasy 4b, a 3 miejsce uczniowie klasy 5c.
Poza udziałem w konkursach uczniowie przygotowywali informacje o przydzielonym kraju UE – uczniowie klas 1-3 w formie Lapbook’a, klas 6 w formie prezentacji a klas 7 w formie ulotki turystycznej. Prace najmłodszych i najstarszych uczniów można oglądać na korytarzu, przy głównym wejściu do szkoły.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do Dnia Europejskiego a zwycięzcom konkursów gratulujemy.

Zobacz jak klasa IIa w tym dniu reprezentowała Polskę.

mt_gallery: Obchody Dnia Europejskiego

Sprawdź także...