Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Narodowe Czytanie

 
„(…) w każdej fali powietrza światła, woni, w każdym kamyku przydrożnym i każdej trawie polnej, w liniach każdego ludzkiego oblicza i westchnieniu każdej piersi ludzkiej tkwi cząstka duszy świata, niewidzialnymi nićmi połączona z duszą artysty i w ruch ją wprawiać mogąca, jeżeli tylko naprawdę jest to dusza artysty”.
 
        8 września odbyła się w naszej szkole 12. odsłona Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza”.
 
        Uczniowie i uczennice z klas czwartych przenieśli się w niezwykły świat „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Pojawiły się opisy przyrody, fragmenty legendy o Janie i Cecylii, rozmowy Justyny i Jana na polu oraz wyznania miłosne. W tle można było usłyszeć wzruszający utwór „Ty pójdziesz górą”. 
 
        To przepiękne wydarzenie odbyło się dzięki wspaniałym aktorom i aktorkom z klas ósmych. Dziękujemy za zaangażowanie już w pierwszym tygodniu roku szkolnego. 
 
Plakaty zostały wykorzystane ze strony http://www.lustrobiblioteki.pl oraz z oficjalnej strony Prezydenta Rzeczpospolitej Polski

Sprawdź także...