Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

NA WYCIECZCE W GORENIU – KLASY IB ORAZ IID

{multithumb}20 października 2021r. klasy IB oraz IID odwiedziły Zieloną Szkołę w Goreniu Dużym, położoną w samym centrum Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka miała charakter przyrodniczo-ekologiczny. Piękno środowiska przyrodniczego dzieci
mogły podziwiać podczas przejazdu Zieloną Kolejką. Zwiedziły również mini ZOO, w którym zobaczyły kilkanaście ras zwierząt o ciekawym rodowodzie oraz wiele gatunków ozdobnych ptaków. Nawiększą atrakcją wycieczki okazał się jednak udział w warsztatach Krajobraz chlebem malowany – pieczenie bułeczek. W budynku znajduje się piec do wypieku chleba
zbudowany z cegły szamotowej, opalany drewnem, w którym wypiekane są właśnie wytwory
powstałe na warsztatach z pieczenia bułeczek. Na zakończenie dzieci bawiły się na
bezpiecznym placu zabaw oraz torze gokartowym. Dopisała pogoda. Była to ciekawa lekcja
przyrody i mile spędzony czas.

Goreń_1b_i_2d/20211020_101151.mp4

Goreń_1b_i_2d/20211020_101243.mp4

 mt_gallery:Goreń_1b_i_2d

Sprawdź także...