Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO

{multithumb}18 maja 2017r. uczniowie klas: VIb – Wiktor Grzanka (opiekun Julita Winkler-Zielińska), VIc – Julia Peszyńska (opiekun Małgorzata Derucka) i VId – Olga Nagala (opiekun Renata Sieradzka) uczestniczyli w V Potyczkach Językowych uczniów szkół podstawowych, zajmując I miejsce spośród dziesięciu drużyn.
Uczniowie napisali bardzo trudne dyktando. Przygotowali plakat i hasło promujące język polski. Bawili się łamańcami językowymi. Wykazali się wiedzą z fleksji, składni, słowotwórstwa i fonetyki poprzez uczestnictwo w quizie gramatycznym. Uczniowie rozpoznawali i wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych. Podsumowaniem konkursu było redagowanie miniopowiadania ilustrującego wskazany frazeologizm.
Gratulujemy!

 mt_gallery: Mistrzowie Języka Polskiego w V POTYCZKACH JĘZYKOWYCH UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Sprawdź także...