Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

„CÓŻ ZA SMUTNA EPOKA, W KTÓREJ ŁATWIEJ JEST ROZBIĆ ATOM, NIŻ ZNISZCZYĆ PRZESĄD”

Albert Einstein

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelkiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm.

Pamiętajmy, że Dzień Tolerancji ma być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec „innych”. Zachęcamy Was do stworzenia wspólnej galerii alfabetu tolerancji pod linkiem https://padlet.com/ewa_zelazek/cb1g145p98wg3guh

Możecie tu poczytać, posłuchać piosenek o tolerancji i dodać swoje przemyślenia związane ze zrozumieniem innych ludzi poprzez umieszczenie na padlecie zdjęcia, filmiku czy plakatu nawiązującego do haseł z alfabetu tolerancji.

Zozi- Każdy jest inny(piosenka dla dzieci).

Sprawdź także...