Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

   

                                   2 kwietnia na całym świecie od niemal 50 lat obchodzi się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wybór tej daty nie jest przypadkowy i przypada w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Celem święta jest popularyzacja czytania książek wśród najmłodszych i promowanie wartościowych twórców literatury dziecięcej. W związku z tym 5 kwietnia w bibliotece szkolnej dla klas I – III zorganizowana została wystawa baśni i legend znanych autorów. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów w naszej szkole. Dzieci chętnie odwiedzały bibliotekę, oglądały i wybierały książki zaproponowane przez panie bibliotekarki. Dla wszystkich, którzy w tym dniu wypożyczyli książki czekała słodka niespodzianka.

 

 

Sprawdź także...