Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

{multithumb}W ostatnim czasie nasi uczniowie włączyli się do Międzynarodowego Dnia Kropki, którego święto przypadało 15 września.
Jaki był jej początek?
Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli na całym świecie, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u uczniów kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Obchody Dnia Kropki w naszej szkole rozpoczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia w dowolnym programie komputerowym własnego dzieła z kropką w roli głównej. Dominował edytor grafiki MSPaint, nie zabrakło jednak programu Gimp czy też edytora tekstu Open Office Writer.
Nasi uczniowie, jak zwykle nas miło zaskoczyli. Wszystkie prace były wspaniałe! Gratulujemy!
Zobacz prace konkursowe.
Galeria zdjęć.
Zobacz film „The DOT – KROPKA”

{youtube}ILSyGSaMoEg{/youtube}

 

Sprawdź także...