Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Marzec w świetlicy szkolnej

Collage 20220419 100935 Copy{multithumb} 

Marzec w świetlicy szkolnej rozpoczął się od zapoznania dzieci z legendami takimi jak: „Legenda o warszawskiej syrence”, „Legenda o Bazyliszku” oraz „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Mówiliśmy również o wiosennych porządkach. Dzieci wypowiadały się na temat prac jakie wykonujemy w domu oraz ogrodzie wraz z nadejściem wiosny. Kolejny temat związany był z tajemnicami mózgu. Omówiliśmy jego budowę oraz funkcje. Uczniowie wykonali testy na spostrzegawczość. Następnie utrwaliliśmy wiadomości dotyczące segregacji śmieci, zastanowiliśmy się jakie zagrożenia czyhają na naszą planetę oraz jak możemy jej pomóc. W kolejnym tygodniu omówiliśmy sposoby ochrony środowiska oraz poznaliśmy rośliny i zwierzęta podlegające ochronie. Na koniec miesiąca rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny oraz scharakteryzowaliśmy wiosenne kwiaty. W marcu obchodziliśmy Dzień Dentysty, podczas którego odwiedziła nas asystentka stomatologiczna. Zachęcała ona dzieci do dbania o higienę jamy ustnej. Podczas Dnia Kobiet rozwiązywaliśmy zagadki, tańczyliśmy przy ulubionych piosenkach dziewczynek oraz spożywaliśmy słodki poczęstunek. Pod koniec miesiąca obchodziliśmy Dzień Teatru, podczas którego odgrywaliśmy różnego rodzaju scenki oraz zapoznaliśmy się ze specyfiką powstawania przedstawienia teatralnego. Jak co miesiąc, wykonaliśmy mnóstwo ciekawych prac, braliśmy udział w zajęciach muzycznych oraz ruchowych, mających na celu rozwijanie zainteresowań naszych uczniów. 

 mt_gallery: świetlica_marzec

Sprawdź także...