Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

KONKURS KALIGRAFICZNY IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGO

{multithumb} Nasza szkoła przystąpiła do V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Celem konkursu jest: • zwrócenie uwagi na czytelność i płynność pisma oraz kształt liter, • doskonalenie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem, • rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, • rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, • uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego ksiąg ręcznie iluminowanych, • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, • promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Konkurs składa się z trzech etapów: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski.
W naszej szkole etap szkolny odbył się 23 listopada 2021r. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 9 uczennic, a cztery z nich zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na przełomie stycznia. Oto wyniki:Natasza Stępień, 6, 25pkt;  Maja Gajewska, 7, 25pkt; Julia Duklas, 5, 20pkt; Maja Fortuna, 7, 20pkt  Życzymy kolejnych sukcesów w kolejnym etapie 🙂
Zapraszamy do galerii:
 
 

mt_gallery:Kaligrafia

Sprawdź także...