Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

KOMUNIKAT – II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO-FOTOGRAFICZNY

{multithumb}W związku z małym zainteresowaniem tegoroczną edycją Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-fotograficznego „Matematyczne Historie w osobach bożonarodzeniowych” decyzją organizatora konkurs nie zostanie rozstrzygnięty. Każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz drobny upominek.

Dziękujemy Wszystkim Zainteresowanym za nadesłanie prac.

Zobacz nadesłane prace:

Julia Biłyk
Opis zdjęć
Wszystkie trzy ozdoby wykorzystują kulę czyli bryłę. Zarówno bombka, świeczka świąteczna, jak i świecąca girlanda to kula.

  

mt_gallery: Julia Biłyk

   
Małgorzata Biłyk
Opis zdjęć
Wszystkie ozdoby świąteczne mają oś symetrii. Zarówno czubek choinkowy, wieniec świąteczny jak i ozdoba filcowa są symetryczne.

  

mt_gallery: Małgorzata Biłyk

  

Martyna Górecka
Opis zdjęć
1.Choinka ma kształt stożka.
2.Bombka ma kształt kuli.
3.Prezent ma kształt sześcianu.

 

mt_gallery: Martyna Górecka

  

Remigiusz Antonowicz
Opis zdjęć
Wszystkie ozdoby przedstawione na zdjęciach zostały wykonane ręcznie. Na każdym zdjęciu znajduje się bryła, która zawiera elementy matematyki kolorowe i świetlne punkty, odcinki, figury geometryczne (gwiazdy).

 

 

mt_gallery: Remigiusz Antonowicz

 

Maja Bednarska
Opis zdjęć
GWIAZDA
Z 30 kwadratów o boku 21 cm stworzyłam dzięki technice origami ostrosłupy prawidłowe trójkątne. Następnie połączyłam je ze sobą i powstała 20 ramienna gwiazda, którą umieściłam na swojej choince.

  

mt_gallery: Maja Bednarska

  

Jakub Pączek
Opis zdjęć
Proste równoległe – ledowe paski na wstążkach.

  

mt_gallery: Jakub Pączek

  

Antoni Kuźnicki
Opis zdjęć
Figury płaskie na figurach przestrzennych.

  

mt_gallery: Antoni Kuźnicki

   

Natalia Kapuścińska
Opis zdjęć
Matematyczne święta w mojej rodzinie
Zgodnie ze zwyczajem, każdego roku 23 grudnia nasza rodzina ubiera choinkę. Ustawiamy ją w pokoju i całą rodziną stroimy ją w bombki, lampki i łańcuchy.
Pragnę przedstawić trzy ozdoby choinkowe, które wspaniale dekorują moją choinkę i posiadają wyróżniające je cechy geometryczne.
Na pierwszym zdjęciu przedstawiona jest bombka- prezent, owinięty w kolorowy papier i przewinięty wstążeczką. To sześcian składający się z sześciu identycznych ścian, w kształcie przystających kwadratów. Wybrałam tę ozdobę, ponieważ posiada idealny kształt i przypomina o nadchodzących świętach oraz oczekiwanych przeze mnie prezentach świątecznych.
Na drugim zdjęciu przedstawiona jest bombka – bębenek. Znajdująca się na choince ozdoba owinięta jest w kolorowy papier , posiada złote obręcze. Ozdoba jest w kształcie walca, którego podstawą jest idealna figura geometryczna jaką jest koło. Wybrałam tę ozdobę, ponieważ przypomina mi ona dzieciństwo, kiedy całymi dniami grałam na bębenku. Zdjęcie wykonano wieczorem z wykorzystaniem lampy.
Trzecie zdjęcie przestawia gwiazdę czteroramienną, która za jeden z wierzchołków posiada mocowanie na choince. Gwiazda symbolizuje cztery strony świata i jest traktowana jako symbol szczęścia. Moja ozdoba wewnątrz ramion ma dodatkowe dwa mniejsze wierzchołki w złotym kolorze, które upiększają ozdobę. Gwiazdy są symbolami piękna i czegoś wspaniałego. Gwiazda jako figura geometryczna posiada wiele osi symetrii. Wybrałam tę ozdobę, gdyż kojarzy mi się ona z wyczekiwaniem na pierwszą gwiazdkę, by wraz z nią rozpocząć wieczerzę wigilijną.

   

mt_gallery: Natalia Kapuścińska

   

  

Sprawdź także...