Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów

 

                                  Cztery reprezentacje naszej szkoły zdobyły cztery medale podczas rozgrywanych 14 i 15 listopada Mistrzostw Włocławka w unihokeju, które odbyły się w Hali OSiR.

Dziewczęta z klas 5-6 wywalczyły tytuł wicemistrzyń miasta wygrywając z drużynami: Zespołu Szkół Muzycznych (2:0), Szkoły Podstawowej nr 18 (2:1), oraz remisując z mistrzowskim zespołem Szkoły Podstawowej nr 22 1:1.

Skład srebrnej reprezentacji: Alicja Strychalska 5b, Lena Jastrzębska i Lilianna Paciej z klasy 6b, Jadwiga Dominikowska oraz Zuzanna Grube z klasy 6c, Adriana Kostrzewska, Zofia Krygier i Natalia Kudzia z klasy 6d, a także Darya Szutiak z klasy 6e.

Chłopcy rozegrali dwa mecze w grupie pokonując SP 18 3:0, i mimo porażki z SP 7 1:2 awansowali do finału, w którym odnieśli przekonujące zwycięstwo nad Szkołą Podstawową nr 22 w rozmiarze 7:1.

Reprezentowali nas: Tymoteusz Lipiński z klasy 3c, Antoni Radziszewski 6c, Filip Czarniak, Filip Dymiński, Szymon Groblewski, Aleksander Kostrzewski, Aleksander Piwoński i Szymon Piwoński – wszyscy z klasy 6d.

Reprezentantki klas 7-8 rywalizowały o prymat w mieście z SP 5 (1:1) i SP 18 (0:2), dzięki czemu zajęły drugie miejsce.

Nasze „sreberka” to: Natalie Ladipo, Wiktoria Linowska i Anna Nowak z klasy 7c, Zuzanna Szubska
z 8a, Nina Bujalska, Antonina Frąckiewicz, Zofia Klimczak, Anna Kostrzak, Alicja Krawczyk, Zuzanna Lewandowska, Lena Paściak oraz Natasza Stępień z klasy 8b.

Wisienką na torcie był występ najstarszych chłopców, którzy w czterech meczach strzeli 16 goli tracąc jedno trafienie: 3:1 z SP 18, 3:0 z SP 22, 6:0 z SP 11 i 2:0 z SP 7.

Złota ekipa to: Igor Iwan, Alan Kowalski, Brian Nowak, Oliwier Sznabel z klasy 8a, Kacper Chwiałkowski, Brayan Cichorski, Norbert Łuczak, Szymon Szewczyk – wszyscy z 8b, Marcel Jukowski  z klasy 8c, oraz Adam Kowalewski i Wojciech Witkowski z klasy 7d.

Opiekunem drużyn był Marek Obielecki.

Składamy wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom mistrzostw.

Sprawdź także...