Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

KLASY IIIA i IIIE W „TATANCE”

{multithumb}14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIIA i IIIE wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do wioski indiańskiej „TATANKA”. Celem wyjazdu była integracja uczniów, poznanie kultury i tradycji Indian Ameryki Północnej, ale przede wszystkim odpoczynek i wspaniała zabawa. Dzieci podczas zajęć miały okazję zobaczyć różnorodne stroje indiańskie, domostwa, instrumenty muzyczne oraz poznać rolę zwierząt w kulturze Indian, zwyczaje różnic plemiennych poparte licznymi przykładami. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych: tor przeszkód, strzelanie z łuku, wyścig żółwi oraz tańcach. Wspólnie śpiewali indiańską piosenkę i zgodnie z indiańskim rytuałem pomalowali sobie twarze. Wszyscy wspaniale się bawili. Wypoczęci i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.
Zdjęcia w galerii.

Sprawdź także...