Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

JUNACZKI WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

{multithumb}Fantastycznie spisały się zawodniczki MSPR Junak Włocławek w finałowym turnieju ligi wojewódzkiej dziewcząt rocznika 2005 i młodsze. Podopieczne Kingi Sidwa w rozgrywanych we włocławskiej Hali Mistrzów zawodach pokonały MKS Brodnicę 8:7 oraz UKS Dąbrowę Chełmińską 5:4 oraz przegrały z późniejszym mistrzem ligi wojewódzkiej – Vambresią Worwo Wąbrzeźno 4:8.
W składzie srebrnych medalistek ligi wojewódzkiej wystąpiło aż pięć uczennic naszej szkoły: Maja Bednarska i Gabriela Sidwa (3c), Katarzyna Piątek (4a), Wiktoria Kulińska i Zuzanna Głowacka (5c).

– To było niesamowite kilka miesięcy – mówi opiekunka Junaczek. – Byliśmy debiutantami, byliśmy najmłodsi w całej lidze, a mimo tego udowodniliśmy, że mamy charakter. Jestem dumna z moich Junaczek, gdyż w każdym meczu dawały z siebie ponad 100 procent. W tym sezonie przegraliśmy tylko z Wąbrzeźnem, które było chyba poza zasięgiem całej ligi. Dziękuje dziewczynom za cały ten piękny sezon. Dziękuje także władzom miasta, sponsorem, rodzicom oraz wszystkim którzy nas wspierali, wierzyli że to co robimy ma sens – dodała.
Gratulujemy ?

Medaliści ligi wojewódzkiej dziewcząt sezonu 2016/17:

1. Vambresia Worwo Wąbrzeźno
2. MSPR Junak Włocławek
3. MKS Brodnica

Sprawdź także...