Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Idą święta….

 Idą święta, nie o sms’ie, lecz o kartce pamiętaj to projekt Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, do którego po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła. Uczniowie podczas lekcji języka polskiego redagowali życzenia świąteczne dla podopiecznych włocławskich domów pomocy społecznej. Kartki dostarczone przez fundację i wypisane przez uczniów przekazaliśmy osobom samotnym, chorym i potrzebującym wsparcia.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez organizatorów kampanii, którzy chcą zwrócić uwagę na to, jak ważne są relacje w naszym wspólnym świętowaniu. Zamień tablet, smartfon czy komputer na relacje i wspólne bycie razem.Wesołych Świąt!
Dostęp przez YT: https://www.youtube.com/watch?v=ZoAny2fNnoc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0iIe7qNNE_O167hbJNo5OkvQfrdMPugzWiSawRm6RnUWNRLsb19tu4Oc

 

 

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

{youtube}ZoAny2fNnoc{/youtube}

Sprawdź także...