Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

{multithumb}„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy; dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich; dzień, który już każdy z nas zna od kołyski. Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Drzewa ptakom, ptaki drzewom; w wiewie wiatru płatkom śniegu” – te piękne słowa autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego towarzyszyły 11 grudnia uczniom klasy IVf, którzy oczarowani magią zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, z radością zredagowali, płynące z głębi serca, życzenia skierowane do swoich bliskich w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”.
Ideą kampanii jest „ocalanie od zapomnienia” jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, którą wypierają wszechobecne SMS-y czy też wiadomości wysyłane za pomocą komunikatorów internetowych. W świecie zdominowanym przez technologie informacyjno-komunikacyjne życzenia straciły ducha i magię.
Uczniom klasy IVf udało się jednak przywrócić magię życzeń dzięki dobrej woli, kartkom świątecznym i długopisom, którymi wyczarowali słowa pełne radości i miłości adresowane do ich bliskich. Dzieci udowodniły, że wcale nie trzeba mieć czarodziejskiej różdżki, by móc czarować. Z pewnością adresaci zredagowanych przez nie życzeń będą oczarowani ich wspaniałym gestem.

 

Sprawdź także...