Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Finał diecezjalnego konkursu biblijnego

343033851 1720662105032720 2561441074730092339 n{multithumb}

Już ósmy raz w SZKOLE PODSTAWOWEJ  nr 20 we Włocławku odbył się finał diecezjalnego konkursu biblijnego. Jak zauważył ks. Marcin Idzikowski – dyrektor wydziału katechetycznego – ten konkurs jest fenomenem, gdyż niespotykane jest, aby szkoła publiczna niebędąca szkołą katolicką organizowała konkurs biblijny o zasięgu diecezjalnym. To wszystko oczywiście jest możliwe, dzięki życzliwości dyrekcji z panem Marek Wódeckim na czele. W tym roku młodzi miłośnicy Pisma Świętego zaczytywali się w ewangelii według św. Łukasza, ewangelii pełnej unikalnych przypowieści np. miłosierny Samarytanin, syn marnotrawny. To dzięki Łukaszowi poznajemy między innymi scenę zwiastowania a także fakt, że za Jezusem chodzili nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Do konkursu przystąpiły 33 parafie, w etapie szkolnym wzięło udział około 500 uczniów. Już sam ten fakt jest największym sukcesem, gdyż głównym celem, jest promowanie Pisma Świętego i zachęta młodego pokolenia do czytania Biblii. Niestety nie wszyscy mogą wygrać i zgarnąć nagrody, a te dzięki hojności księdza proboszcza Lesława Politowskiego te były naprawdę warte poświęcenie wielu godzin lektury i walki do samego końca o każdy punkt. W kategoriach klasy 4 – 6 zwycięzcą był Miłosz Szpadziński z parafii Radziejowskiej, na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Skrzyńska z parafii Wielgie, trzecie miejsce z kolei zajęła Hania Matyjasik z Ciechocinka. W klasach 7 – 8 po dogrywce zwyciężył Norbert Gołębiewski z Aleksandrowa Kujawskiego, zaraz za nim była Maja Warchlewska z Chocenia, zaś „brąz” wywalczył Szymon Głowacki z Karnkowa. Jezus powiedział: „A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych” (Łk 12, ?. Cieszy, że w tym zagmatwanym świecie wciąż są osoby (i to nie mało), którzy sięgają do Pisma Świętego. Dziękujemy wszystkim katechetom, którzy przygotowali swoich uczniów, gratulujemy tym, którzy poświęcili wiele godzin przygotowując się do konkursu a mimo to nie zajęli upragnionego podium.
Za rok, jak Bóg pozwoli ewangelia według św. Jana już teraz zachęcamy do lektury.

 mt_gallery: konkurs_biblijny

Sprawdź także...