Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

{multithumb}  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października przypada w Polsce Dzień Edukacji Narodowej czyli  święto polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia ono  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Z okazji dzisiejszego święta uczniowie naszej szkoły złożylli najserdeczniejsze życzenia  wszystkim  nauczycielom, pedagogom i  pracownikom oświaty przygotowując występ,  poprzez który podziękowali za codzienny trud, serce oraz zaangażowanie .

mt_gallery: 14_października
 

 

Sprawdź także...