Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Dyniowy Zawrót Głowy – wyniki konkursów

                30.10.2023r w naszej szkole po raz kolejny zorganizowany został Dyniowy Zawrót Głowy, podczas którego odbyły się dwa konkursy: „Najpiękniejsza dynia” i „Najzdrowsze ciasto”.

O miano najpiękniejszej walczyły 33 dynie. Wyboru dokonali uczniowie poprzez losowanie. W sumie oddano 625 głosów. Najwięcej, bo aż 190 głosów i I miejsce otrzymała dynia z numerem 12, przedstawiająca postać Stitcha (autorka – Alicja Matuszewska IIb). II miejsce – 61 głosów oddano na dynię nr 3 przedstawiającą Olafa (autorka – Wiktoria Marciniak IIIb). III miejsce – 54 głosy zdobyła dynia z numerem 15 przedstawiająca sowę (autorka – Nadia Chwiałkowska Ivd). Wyróżnienie otrzymała dynia nr 7 przedstawiająca rekina – 47 głosów (autorka – Milena Adamkowska Ic).

Do konkursu na „Najzdrowsze ciasto” przystąpiło 38 uczniów. Wśród wypieków królowały babeczki i ciasteczka. Słodkości wykonane były m.in. z: dyni piżmowej, marchewki, szpinaku, cytryny, jabłek, orzechów. Prezentowały się wyśmienicie i smakowały wybornie!  Oto wyniki konkursu:

I miejsce – „Leśny mech” – ciasto szpinakowe – Kuba Gerchart Ib;

II miejsce – Tort – Denys Cholii IVb;

III miejsce Ex aequo – babeczki i ciasto marchewkowe – Alicja Grabowska VId, Nadia Grabowska Ia;

Wyróżnienie – ciasteczka cytrynowo – maślane – Michalina Mroczkowska IIc 

Wyróżnienie – babeczki piernikowe z dyniowym lukrem – Zofia Krygier VId, 

Wyróżnienie – szarlotka – Maciej Krygier VIIIa.

Gratulujemy!!!

Dyplomy i upominki już wkrótce!

Sprawdź także...