Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Dogoterapia w klasie 1a

310134454 619610679808845 8620143403412681854 n{multithumb}Dogoterapia to zajęcia, podczas których towarzyszy dzieciom pies. Już od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzęciem korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Zwierzę uczy nas bliskości, pomaga nawiązywać kontakty z innymi, uczy okazywania emocji, pomaga znosić samotność, chorobę czy odizolowanie. Zwierzę daje wiele radości i uśmiechu dzieciom. Dzięki takim zajęciom dzieci często zapominają o swoich ograniczeniach czy dysfunkcjach. Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Dzieci przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację.

   Dogoterapia uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i psa. Wpływa na stan emocjonalny, łagodzi stres i samotność, relaksuje. Lekcje z psem uczą również tolerancji do innych i akceptacji siebie samego, takimi, jacy jesteśmy. Oczywistym jest również, że zajęcia z udziałem psa lub na temat psa uczą szacunku i innych właściwych postaw w stosunku do zwierząt i ludzi. Wpajają zasady bezpiecznego postępowania z psami oraz wpływają korzystnie na kształcenie emocjonalne.
 
Klasa 1a jest klasą integracyjną i  ma tę możliwość brania regularnie udziału w zajęciach dogoterapii w naszej szkole dzięki naszej wychowawczyni,która jest również kynoterapeutą. Zobaczcie, jak fajnie się bawimy.

 mt_gallery:dogoterapia

Sprawdź także...