Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Aleksander Fredro- patron roku 2023

IMG 20230327 110847{multithumb}Na każdy rok Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej wybiera patronów, którym jest on poświęcony. Na rok 2023 przypada 230 rocznica urodzin Aleksandra Fredry, który znany jest głównie jako komediopisarz. Należy jednak pamiętać, że pisał również opowiadania, poematy, wiersze, bajki oraz pamiętniki. Mało kto wie, że wspomniany patron był również żołnierzem kampanii napoleońskich.

W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła dla chętnych uczniów klas siódmych naszej szkoły konkurs wiedzy pod hasłem ,,Aleksander Fredro- patron roku 2023”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z życiem i twórczością tego wybitnego pisarza, popularyzowanie literatury polskiej a także promocja czytelnictwa. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu na podstawie materiałów przygotowanych przez bibliotekę szkolną oraz znajomości lektury szkolnej ,, Zemsta”. Tego zadania w dniu 22 marca podjęło się 14 ,, śmiałków z klasy 7 a i 7 b”. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 27 marca. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru, a przecież niejednokrotnie utwory A. Fredry trafiały i trafiają na deski teatrów.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Maciej Krygier z klasy 7 a

II miejsce – Alicja Krawczyk z klasy 7 b

III miejsce – Pola Zapiec z klasy 7 b

Laureatom konkursu i ich opiekunom bardzo serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

mt_gallery:A.Fredro

Sprawdź także...