Wizyta uczniów klas pierwszych w bibliotece szkolnej. Pasowanie na czytelnika.

Książki to są twoi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”

Jan Rak

W dniach 9 i 10 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych kolejny już raz odwiedzili szkolną bibliotekę. Głównym celem imprezy czytelniczej była reklama szkolnej biblioteki, popularyzacja czytelnictwa i zachęcenie uczniów klas pierwszych do korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz wypożyczania książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W pierwszej części spotkania, które zaczęliśmy od tanecznej rozgrzewki, dzieci obejrzały krótki film, z którego dowiedziały się jak powstaje książka. Uczniowie chętnie dzielili się również pomysłami, w jaki sposób należy dbać o nie.

W drugiej części spotkania miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek oraz Wyprawkę Czytelniczą   z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek”.