Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

MOVE Week

Szkolny Związek Sportowy partnerem MOVE Week 2024 w Polsce                                                                                                                                                                                       

Już 27 maja rozpoczyna się trzynasta edycja Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week), którego celem jest promocja aktywności fizycznej. 

 W ostatni tydzień maja na terenie całej Europy będą odbywały się wydarzenia sportowe, promujące aktywny styl życia. Od swojej pierwszej edycji, MOVE Week zgromadził ponad 4 miliony uczestników i stał się jednym z największych na świecie wydarzeń sportowych promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej. 

 W tym roku mamy przyjemność zostać partnerem tej inicjatywy w Polsce. 

Zarezerwujcie datę 27 maja – 2 czerwca w swoich kalendarzach i świętujcie wspólnie z nami!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału, a dla nauczycieli pracujących w przedszkolach oraz w klasach 1-3 szkoły podstawowej organizatorzy przygotowali dodatkowo gotowe materiały edukacyjno-ruchowe, które uwzględniają potrzeby dzieci bez niepełnosprawności oraz dzieci z niepełnosprawnościami, w formie tzw. Planu Aktywnych Przerw. To zestaw krótkich filmów z prostymi ćwiczeniami, które są propozycją na ruchową przerwę w czasie zajęć albo poranny rozruch. 

W tym roku, po raz pierwszy, dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dostępna będzie również gotowa propozycja dedykowana dzieciom z niepełnosprawnością narządu słuchu, niepełnosprawnością narządu wzroku, niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością ruchową. 

 Chociaż inicjatywa od zawsze miała charakter włączający i integrujący, organizatorzy tegorocznej edycji kierują szczególną uwagę również na placówki, do których uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami. 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Aby stać się częścią MOVE Week Poland 2024, wystarczy spełnić 4 proste kroki. Szczegółowa instrukcja, wraz z linkiem do formularza rejestracyjnego, dostępna jest w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/976371910679295/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Dlaczego warto dołączyć do MOVE Week?

  • Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.
  • Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna, po prostu.
  • Promujesz zdrowy styl życia i wyrabiasz dobre nawyki.
  • Jednoczysz oraz budujesz społeczność uczniowską i przedszkolną.
  • Jako zarejestrowana placówka otrzymujesz certyfikat, a przede wszystkim stajesz się częścią dużej międzynarodowej społeczności zjednoczonej wokół wspólnego celu.

 Dodatkowo, dla najbardziej aktywnych placówek przewidziane są nagrody.
MOVE Week to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, organizowanej przez ISCA (International Sport and Culture Association), a której celem jest walka z epidemią bezruchu. 

 Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS, w ramach projektu Creating Future Together – Razem Tworzymy Przyszłość. 

 Projekt w 2024 r. jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków UE.

 

Sprawdź także...